Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie trafiają kolejne osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartek rano w szpitalu przy ul. Arkońskiej było nadal dwóch pacjentów z potwierdzonym koronawirusem.

Chorzy na koronawirusa to małżeństwo ze Stargardu. Kobieta leży na oddziale intensywnej terapii w stanie ciężkim, ale stabilnym. Mężczyzna przebywa na oddziale zakaźnym. Jego stan jest stabilny.

– Od wczoraj trafiło do nas siedmiu kolejnych pacjentów dorosłych i trójka dzieci. Są to osoby z podejrzeniem koronawirusa. Trwa badanie ich próbek – mówi Mateusz Iżakowski p.o. rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Jak zapewnia Iżakowski, oddziały szpitala są w pełni zabezpieczone na wypadek wystąpienia koronawirusa, a zabezpieczenie pracowników w środki ochrony indywidualnej jest na dobrym poziomie.

Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła 126 tys., z czego ponad 4,5 tys. osób zmarło. W Polsce jest 47 potwierdzonych przypadków zarażenia tą chorobą. W środę po godz. 18 w województwie zachodniopomorskim były 153 osoby objęte kwarantanną, a 433 osoby poddano nadzorowi epidemiologicznemu. Polski rząd zdecydował o zamknięciu szkół, przedszkoli i uczelni wyższych. Wprowadzono kontrole sanitarne na granicach kraju. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię, na którą można dzwonić z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi koronawirusa: 800 190 590.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem