Koronawirus. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zalecił rezygnację z organizacji wszelkich wydarzeń sportowych i artystycznych, również niebędących imprezami masowymi i zgromadzeniami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komunikat tej treści rozesłało Centrum Informacji Miasta we wtorek po południu.

Jeszcze przed południem zakaz organizacji imprez masowych wydał premier Mateusz Morawiecki. Niektóre imprezy będą mogły się jednak odbywać, ale bez udziału publiczności. Tu chodzi przede wszystkim o mecze sportowe. Przykładowo najbliższy mecz Pogoni Szczecin (w sobotę) ma się odbyć przy pustych trybunach.

Co z instytucjami kulturalnymi? Na razie na odwołanie wszystkich koncertów do końca marca zdecydowała się filharmonia szczecińska. Pozostałe instytucje jeszcze czekają.

Tymczasem prezydent Szczecina w wydanym przez miasto komunikacie zaleca rezygnację z organizacji wszelkich wydarzeń sportowych i artystycznych, również niebędących imprezami masowymi. Komunikat został wysłany po posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Szczecin odwołuje zajęcia pozalekcyjne. Zakaz wycieczek, wyjść klasowych i zielonych szkół

Koronawirus. Prezydent Szczecina zaleca rezygnację z organizacji imprez

W wydanym komunikacie czytamy:

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Miejskie służby nieustanie monitorują sytuację w Szczecinie. Po przeanalizowaniu najnowszych informacji, zgodnie z decyzją Premiera RP, zarekomendowano odwołanie imprez masowych. Ponadto Prezydent Szczecina zalecił rezygnację z organizacji wszelkich wydarzeń sportowych i artystycznych, niebędących imprezami masowymi i zgromadzeniami.

Decyzja o wystosowaniu rekomendacji przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego ma charakter prewencyjny i profilaktyczny. MZZK wykonuje w tym zakresie decyzje i zalecenia Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektora Sanitarnego”.

Osobne zalecenia zostały wydane dyrektorom szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. Miasto przygotowuje się także do zamknięcia basenów szkolnych oraz miejskich pływalni w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu.

Koronawirus w Polsce

Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Czy z powodu zagrożenia koronawirusem rezygnujesz z wyjść do kina, teatru, restauracji?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zalecenia Krzystka są jak próba zmiany ruchu lewostronnego na prawostronny przez zrobienie tego na początek tylko dla ciężarówek - na próbę.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  ...chyba nie ma co zalecać, tylko wydać twarde zarządzenie, z konsekwencjami za nieprzestrzeganie tychże...włodarze miasta powinni twardo stawiać warunki a nie lać ciepłą wodę ...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Czemu Filharmonia nie działa, a kościoły są otwarte. Czym różnią się miłośnicy sztuki od wyznawców religii w konfrontacji z wirusem. Przecież i jedni i drudzy mogą być narażeni na zarażenie. I jedni i drudzy siedzą obok siebie i mogą na siebie nawzajem kichać i kaszleć. W kościele są nawet bardziej narażeni bo maczają palce w jednym zbiorniku na wodę, siedzą bardzo blisko siebie na ławkach, a nie w oddzielnych fotelach jak w Filharmonii czy teatrze. Kilka centrów zarażeń było właśnie w kościołach. Można się pomodlić on line, albo przy radiu lub telewizorze nie koniecznie w kościele.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pytanie za 100 pkt. - a co ze szkolnymi rekolekcjami?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0