"Skorzystaj z Twojego e-PIT i innych usług elektronicznych - ogranicz kontakty z Urzędami Skarbowymi w związku z koronawirusem" - zaleca Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– W związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem zwracamy się do państwa o korzystanie z usług elektronicznych – apeluje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

O koronawirusie bez sensacji i paniki. Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny

Chodzi o takie usługi jak Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP i pocztę elektroniczną lub z informacji telefonicznej.

Informacje o możliwości elektronicznego rozliczenia zeznania podatkowego znajdują się pod adresem: www.podatki.gov.pl.

„Dzięki usłudze Twój e-PIT i e-Deklaracje możliwe jest złożenie zeznania bez wychodzenia z domu” – zwraca uwagę Izba Administracji Skarbowej.

Numery telefonów do poszczególnych urzędów są na stronie internetowej, gdzie znajdują się dane wszystkich urzędów skarbowych i urzędu celno-skarbowego. Dane te dostępne są pod adresem https://www.zachodniopomorskie.kas.gov.pl/web/bip-3201/izba-administracji-skarbowej-w-szczecinie

Krajowa Informacja Skarbowa:

+48 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych i z zagranicy)

801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wypełnienia zeznania rocznego została uruchomiona także wojewódzka infolinia PIT – (91) 48 03 484.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Mecze Pogoni Szczecin bez publiczności. Klub zwraca pieniądze za bilety

– Jednocześnie zachęcamy wszystkich Państwa do pomocy seniorom w wypełnieniu i złożeniu elektronicznego zeznania podatkowego. Emeryci to szczególna grupa społecznej nie zawsze znająca nowinki elektroniczne – mówi Małgorzata Brzoza. – Jeśli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby starsze (rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi), zachęcam do pomocy. Wystarczy, że dysponujecie komputerem lub urządzeniem mobilnym z dostępem do sieci internet.

Informacje dotyczące tego, jak skorzystać z usługi Twój e-PIT, znajdują się na stronie www.podatki.gov.pl

– Dzięki ograniczeniu bezpośrednich kontaktów zmniejszymy zagrożenie związane z potencjalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, co powinno stanowić nasz wspólny priorytet – apeluje Małgorzata Brzoza.

Koronawirus w Polsce

Na naszych mapach znajdziecie lokalizacje przypadków koronawirusa w naszym kraju i poza jego granicami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem