"Przebywały w nich osoby, co do których zachodzi podejrzenie zarażenia się koronawirusem" - tak urząd miasta tłumaczy czasowe zamknięcie Szkoły Podstawowej nr 45 i filii przedszkola 58 na osiedlu Zawadzkiego w Szczecinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z komunikatu urzędu miasta wynika, że decyzja o zamknięciu obu placówek jest zgodna z zaleceniem powiatowego inspektora sanitarno-epidemiologicznego w Szczecinie. Chodzi o Szkołę Podstawową nr 45 przy ul. Zawadzkiego 75 oraz filię przedszkola 58 przy ul. Marlicza 26.

„Kierując się zasadą bezpieczeństwa i ostrożności, podjęto decyzję o czasowym zamknięciu dwóch szczecińskich placówek oświatowych, z uwagi na fakt, iż przebywały w nich osoby, co do których zachodzi podejrzenie zarażenia się koronawirusem” – informuje w poniedziałkowym komunikacie urząd miasta.

Chodzi o trókę dzieci, które ostatnio przebywały w Niemczech. Razem z matką zostały przewiezione do szpitala.

- Matka z trójką dzieci (uczęszczają do tych placówek) przebywała w ostatnim czasie w Niemczech. Rodzina trafi na oddział w Szczecinie w celu przeprowadzenia diagnostyki - informuje Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

O koronawirusie bez sensacji i paniki . Codzienny newsletter zawierający najważniejsze informacje oraz porady dotyczące profilaktyki i higieny

Magistrat wyjaśnia, że przerwa w działalności obu placówek jest konieczna, by przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń. Szkoła i przedszkole będą nieczynne dwa dni (do najbliższego czwartku).

„Z uwagi na zaistniałą sytuację rodzice zostali poproszeni o możliwie jak najszybsze odebranie dzieci z placówek oraz o monitorowanie stanu zdrowia swoich pociech” – apeluje urząd miasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem