- Mogę tylko powiedzieć, że leczona w naszym szpitalu pacjentka trafiła na oddział intensywnej opieki medycznej - mówi Mateusz Iżakowski, p.o. rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ta kobieta i jej mąż do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie trafili w środę wieczorem. Mieli wysoką temperaturę i kaszel. To para sześćdziesięciolatków. Mieszkańcy Stargardu. Wrócili z północnych Włoch. W piątek po południu wynik testów potwierdził obecność u tej pary koronawirusa, który powoduje zapalenie płuc i może doprowadzić nawet do śmierci.

Do niedzieli lekarze stan pary określali jako stabilny. Rzecznik nie podaje, kiedy kobieta dokładnie trafiła na intensywną terapię.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Stargard, skąd jest dwoje zakażonych, odwołał wszystkie masowe imprezy. Miejskie kino zamknięte

A jaki jest stan mężczyzny?

– Nie wymaga intensywnej terapii, jest w stanie stabilnym, ma objawy grypopochodne, gorączkuje – mówi Mateusz Iżakowski.

Obecnie w wojewódzkim szpitalu w Szczecinie przebywa pięciu nowych chorych, którzy czekają na wyniki badań na obecność koronawirusa.

- Pacjenci którzy zostali przyjęci w piątek i sobotę mieli wyniki ujemne - dodaje Mateusz Iżakowski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Sytuacja jest bardziej niz powazna. Duzo ludzi i politykow zaklina rzeczywistosc.
już oceniałe(a)ś
6
0
Ćh...owato to wygląda.
Tym bardziej, że wirusa nie wyleczysz .
już oceniałe(a)ś
6
0
Czy ta pani została przeniesiona na OIM na którym przebywają pacjenci z innymi schorzeniami ?
już oceniałe(a)ś
1
0
I leży na OIOM-ie oddzielona od innych pacjentów zasłonkami ?
już oceniałe(a)ś
0
0