Koronawirus. O północy w niedzielę zakończyła się kwarantanna w internacie Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. 198 uczniów wróciło do szkoły.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kwarantanna została zarządzona przez powiatowego inspektora sanitarnego w Policach 2 marca o godz. 23 . Powodem było podejrzenie koronawirusa u dwóch uczennic. W dwóch budynkach internatu – przy ul. Siedleckiej i Kresowej – zamkniętych zostało 198 uczniów i kilkoro opiekunów.

W środę okazało się, że testy próbek obu uczennic dały wynik ujemny. Mimo to sanepid postanowił utrzymać kwarantannę do 8 marca.

– Kwarantanna uczniów zakończyła się w niedzielę o północy. Żaden z uczniów przez ten czas nie zachorował – mówi Mateusz Frąckowiak odpowiedzialny za kontakty z mediami z urzędu starosty polickiego.

W poniedziałek o godz. 7 w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza rozpoczęły się lekcje. Brali w nich udział również uczniowie objęci kwarantanną.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Tak przebiega izolacja zakażonych. Szpital w Szczecinie może przyjąć do stu pacjentów

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem