Głosowanie w Sejmie i gest posłanki PiS przejdą do historii jako pokaz pogardy i hańby, który będzie kosztował życie wielu chorych onkologicznie, którym można by pomóc - tak czwartkowe zachowanie Joanny Lichockiej i jej partyjnych kolegów komentuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki i zapowiada, że izba wyższa parlamentu dalej będzie walczył o dwa miliardy złotych.

Głosami PiS Sejm zdecydował w czwartek, że TVP i Polskie Radio w ramach rekompensaty za ulgi abonamentowe otrzymają prawie 2 mld zł. Opozycja proponowała, by te pieniądze trafiły na leczenie nowotworów, a nie na propagandę PiS. Wcześniej posłanka PiS Joanna Lichocka zapowiedziała z mównicy sejmowej, że PiS odrzuci ten wniosek jako mający na celu zniszczenie mediów publicznych. Mówiła, a posłowie opozycji krzyczeli "hańba". Po wygranym przez PiS głosowaniu Lichocka pokazała opozycji wulgarny gest - środkowy palec.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Chamstwo przekracza wszelkie granice. A najbardziej wkurza mnie praktykowana niejednokrotnie przez pis formuła przeprosin: jeśli ktoś poczuł się urażony i inne w tym guście. Co to ma być?
  @mg98
  Widocznie tylko będąc chamem można w PIS robić karierę. Ciekawe jak szeregowy poseł poniewiera pozostałymi członkami, że aż tak się upadlają.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  A może Pomarszczona to skomentuje, bo przecież wszyscy czepiają się biednej Lichockiej.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  5 minut "fejmu"
  @vonBaziov
  I wstyd do końca życia. Niewątpliwie zapisąła sie kartach historii parlamentaryzmu. J
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @vonBaziov
  I jeszcze więcej szejmu
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @kotbehemot6
  Jaki wstyd? Teraz bedzie robić kariere jako "ta, która pokazała niszczycielom Polski, gdzie ich miejsce". I, co najgorsze, mnóstwo ludzi to kupi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ale tchórzostwo - zamiast się przyznać i przeprosić tłumaczy się, że pies jej zjadł pracę domową.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Dlaczego Sejmu jest okrągły? Bo nie ma kwadratowych cyrków.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0