Sprawdzenie, gdzie jest siedziba odpowiedniej obwodowej komisji wyborczej, zajmuje tylko chwilę. A to dzięki specjalnej wyszukiwarce, którą przed eurowyborami uruchomił szczeciński magistrat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się w niedzielę, 26 maja. Lokale wyborcze są otwarte od godz. 7 do godz. 21. Najczęściej są w tych samych miejscach, co w czasie innych wyborów.

Osoby, które chcą się upewnić, gdzie konkretnie mieści się siedziba ich komisji wyborczej, mogą skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki przygotowanej na stronie eurzad.szczecin.pl.

W specjalnym „okienku” wystarczy tam wpisać nazwę ulicy oraz numer domu. Po kliknięciu w napis „szukaj” ukaże się kompletna informacja z numerem okręgu głosowania, nazwą i numerem obwodowej komisji wyborczej, jej adresem, a także dodatkową informacją o tym, czy lokal jest przystosowany dla potrzeb niepełnosprawnych wyborców.

WYSZUKIWARKA OBWODÓW WYBORCZYCH W SZCZECINIE >>>

Aby na miejscu dostać kartę do głosowania, trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem. Spośród kandydatów wybieramy jedną osobę – i przy niej stawiamy znak „X".

W okręgu 13, obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie, sześć komitetów wyborczych wystawiło w wyborach 60 kandydatów na europosłów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej