"Telewizja kłamie" - takie hasło połączy demonstrantów, którzy w piątek o godz. 18 przyjdą z transparentami pod siedzibę TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorami są osoby mające dość takiej TVP, działające w różnych stowarzyszeniach obywatelskich.

– Telewizja publiczna stała się telewizją partyjną, a prowadzący programy publicystyczne przypominają oficerów politycznych z czasów PRL – wyjaśnia Filip Przytulski z Refugees Szczecin.

– To telewizja szkalująca, oczerniająca, pomawiająca wszystkich, którzy mają na pieńku z obecnym obozem rządzącym. Na przykład Jurka Owsiaka przedstawia się jako jakiegoś aferzystę, całkowicie pomijając jego działalność na rzecz społeczeństwa. Uchodźców jako dzicz, a nie ludzi uciekających przed wojną. Według telewizyjnej narracji Niemcy, Francja i UE to organizmy wrogie, obce i zagrażające Polsce. A afera ze spółką Srebrna jest pokazywana tylko zgodnie z wykładnią forsowaną przez obóz PiS.

Organizatorzy demonstracji zapraszają wszystkich, którzy takiej telewizji finansowanej za publiczne pieniądze nie chcą.

– Chcemy, żeby to był protest żywy. Dlatego po jego otwarciu udostępnimy mikrofon każdemu, kto będzie chciał coś powiedzieć – zachęca do udziału Przytulski.

Wydarzenie odbędzie się mimo trwania żałoby narodowej po śmierci premiera Jana Olszewskiego. – Nasz protest nie będzie przecież wesołym wydarzeniem – wyjaśnia na facebookowym profilu jeden z organizatorów Paweł Wachnicki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem