Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Manifestacja w Koszalinie rozpocznie się o godz. 18 na Rynku staromiejskim.

Inicjatorzy piszą, że chcą „w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy, żeby okazać swoją solidarność z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, walczącym o życie po ataku nożownika. Wszyscy, bez względu na poglądy. Bądźmy razem i razem zapalmy „światełko do nieba”. Chcemy, by to spotkanie przebiegało w godny sposób, w zadumie i skupieniu. Niech nie towarzyszą im żadne inne emocje poza dobrymi myślami i wzajemną życzliwością”.

Także Gryfice chcą wyrazić solidarność z prezydentem Gdańska. Tu manifestacja odbędzie się o godz. 19 na placu Zwycięstwa.

W Stargardzie mieszkańcy spotkają się na chodniku przy pl. Wolności od strony szkoły katolickiej w godz. 18-19.

W Szczecinie wiec „przeciwko nienawiści i przemocy” odbędzie się w poniedziałek o godz. 18. Spotkanie organizowane jest na pl. Solidarności.

Atak na Pawła Adamowicza

To reakcja na dramatyczne wydarzenia, do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym mieście prezydent Paweł Adamowicz przemawiał ze sceny na Targu Węglowym. Tuż przed „Światełkiem do nieba” dziękował mieszkańcom miasta za udział w WOŚP. W pewnym momencie podbiegł do niego młody mężczyzna (wiadomo już, że to 27-letni gdańszczanin, Stefan W.) i dźgnął go kilkakrotnie nożem. Paweł Adamowicz został przewieziony do szpitala. Jego stan jest bardzo ciężki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.