Wiec "przeciwko nienawiści i przemocy" odbędzie się w poniedziałek wieczorem na pl. Solidarności. To reakcja na dramatyczne wydarzenia, do których doszło w niedzielę w Gdańsku
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym mieście prezydent Paweł Adamowicz przemawiał ze sceny na Targu Węglowym. Tuż przed „Światełkiem do nieba” dziękował mieszkańcom miasta za udział w WOŚP. W pewnym momencie podbiegł do niego młody mężczyzna ( wiadomo już, że to 27-letni gdańszczanin, Stefan W. ) i dźgnął go kilkakrotnie nożem w okolice serca. Paweł Adamowicz w ciężkim stanie został przewieziony do szpital a .

"Chcemy wyrazić swój sprzeciw"

W reakcji na te wydarzenia szczecinianie spotkają się w poniedziałek na pl. Solidarności na manifestacji "Szczecin przeciwko nienawiści". Początek o godz. 18. "Spotkajmy się, żeby w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy, żeby okazać swoją solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Bądźmy wszyscy, bez względu na poglądy. W tej sprawie bądźmy razem i solidarnie" - piszą organizatorzy z Kolektywu Niezależne Centrum Obywatelskie.

Podobne wiece odbędą się m.in. w Gdańsku i w Toruniu.

'Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności' - mówił ze sceny prezydent Paweł Adamowicz podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Chwilę później morderca zadał mu śmiertelne ciosy. Na zdjęciu: zaplecze sceny, po zamachu. Gdańsk, 13 stycznia 2019
'Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności' - mówił ze sceny prezydent Paweł Adamowicz podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Chwilę później morderca zadał mu śmiertelne ciosy. Na zdjęciu: zaplecze sceny, po zamachu. Gdańsk, 13 stycznia 2019  Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Słowa wsparcia z każdej strony

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezydent Koszalina Piotr Jedliński… Na portalach społecznościowych lawinowo przybywa słów wsparcia dla Pawła Adamowicza.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński napisał: "Panie Prezydencie życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mieszkańcy Koszalina są z Panem myślami i modlitwą".

.Nowoczesna Szczecin: "Myślami jesteśmy z Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Powiedzmy stop nienawiści, stop przemocy. Ta tragedia nigdy nie powinna mieć miejsca."

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wszyscy się modlimy za Pana Pawła.
Czas jasno powiedzieć kto odpowiada moralnie za tego typu tragedie. Oczywiście zakłamane, zakompleksione gnomy z PiS-u. To oni tak podzielili ten naród. To oni z faszystów, kiboli i chuliganów zrobili patriotów. Teraz ta cała hołota liczy na zrozumienie u rządzących. To oni zamiast uczestniczyć np. w WOŚP-ie wolą przeznaczać nasze pieniądze (podatki) na szerzenie pedofilstwa w kościele. Nawet Bierutowi i następcom to się nie udało. Czas żeby o tym GŁOŚNO MÓWIĆ!!!
już oceniałe(a)ś
1
0
Prezydent Adamowicz jest kolejną ofiarą mowy nienawiści w Polsce. Ile jeszcze ma być ofiar, żeby polski system prawny na stałe włączył tę kategorię a następnie skutecznie karał przestępstwa z mowy nienawiści. Trójmiejska Gazeta Wyborcza przypomina "Akt zgonu politycznego Pawła Adamowicza" wydany przez Młodzież Wszechpolską.
już oceniałe(a)ś
0
0
A w kinie mogą się takie rzeczy dziać?
@Rafał Wolska
Wstydu nie masz za grosz człowieku. Brak empatii i pustogłowie po prostu uderza.
Lepiej by było milczeć w obliczu tej tragedii.
już oceniałe(a)ś
0
0