Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie połączone z warsztatami odbędzie się 12 stycznia w ramach naszego nowego projektu: Akademia Opowieści .

 

To przedsięwzięcie, które ma zachęcić was do podzielenia się z nami waszymi opowieściami. Zachęcamy: opowiedzcie nam, kto jest dla was najważniejszym człowiekiem. Chcemy pomóc wam przygotować teksty do druku na naszych łamach. Może to właśnie wasz bohater będzie tak interesujący, że pozna go cała Polska? By pomóc w pracy nad waszymi opowieściami, wyruszamy w Polskę uczyć pisania. Podpowiemy - krok po kroku- jak wybierać i opisywać bohatera naszej opowieści.

Parys i Nogaś w Książnicy

Pierwszy taki warsztat odbędzie się właśnie w Szczecinie. Poprowadzi go Michał Nogaś, a gościem będzie Magdalena Parys. Mieszkająca w Berlinie pisarka jest związana ze Szczecinem. Jej debiutancka powieść "Tunel" to tajemnicza historia związana z tunelem z Berlina wschodniego do Zachodniego wykopanym w latach 80. Akcja powieści, "Magik", uhonorowanej Europejską Nagrodą Literacką, dotyczy uciekinierów z NRD. Wydana w tym roku "Biała Rika" to historia rodziny autorki, krążąca wokół pewnego sekretu.

Magdalena Parys i Michał Nogaś w Książnicy Pomorskiej (sala im. Zbigniewa Herberta), 12 stycznia, godz. 18, wstęp wolny.

Od 12 stycznia do 30 marca będziemy przyjmować prace naszych czytelników w "Akademii Opowieści" . Szczegóły podamy w serwisie Akademia Opowieści .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.