Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stowarzyszenie w wakacyjne weekendy prowadzi treningi łucznicze w Parku Robin Hooda w Koszalinie. Zajęcia są ogólnodostępne i bezpłatne - dla dzieci i dorosłych. To jeden z projektów realizowanych dzięki wsparciu Programu Społecznik.

CZYTAJ TEŻ: Pieczątka Społecznika jest wszędzie widoczna. Ponad 250 nowych wydarzeń do końca roku

Wszystko zależy od nas

– Cotygodniowe treningi łucznicze mają na celu zapoznanie wszystkich chętnych, mniejszych i większych, młodszych i starszych, z łucznictwem tradycyjnym oraz klasycznym. Ćwiczymy celność, opanowanie oraz snujemy opowieści o średniowiecznych realiach tej dyscypliny – podkreśla Krzysztof Brzeziński. – Zapewniamy dostęp do łuków, strzał treningowych oraz tarcz łuczniczych wraz z kompletnym przeszkoleniem wstępnym.

W zajęciach organizowanych przez Koszalińską Kompanię Rycerską mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośliW zajęciach organizowanych przez Koszalińską Kompanię Rycerską mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli Materiały organizatora

Organizatorzy dysponują sprzętem dostosowanym do wszystkich grup wiekowych: od małych dzieci poprzez młodzież po osoby dorosłe. I zapewniają, że niezależnie od tego, ile osób przyjdzie, każdy będzie miał szansę postrzelać do tarczy.

Maksymalna odległość od tarczy na koszalińskim torze to 90 metrów, ale na początek wystarczy 15 metrów. Od tego zaczynają początkujący łucznicy.

– Łucznictwo bardzo poprawia koordynację ręka-oko. Dojść do szczytu umiejętności jest trudno, ale trafić do tarczy można już za pierwszym razem. I to zachęca do dalszego treningu – uważa Krzysztof Brzeziński – Jednak najważniejsze w łucznictwie jest sprawdzanie siebie. Tu nie konkurujemy z nikim, tylko z samym sobą. Wszystko zależy od nas. Nie trzeba wielkiego sprzętu, ani nawet drużyny, żeby strzelać. Najstarsze osoby na naszych treningach mają powyżej 80 lat i przychodzą cyklicznie, bo im się to spodobało. Widzimy, jak ludzie wkręcają się w łucznictwo – uczymy ich strzelania, a potem spotykamy na turniejach łuczniczych. To wielka satysfakcja. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej osób nas odwiedziło i spróbowało swoich sił. Może odkryją w sobie pasję.

Gdzie jest Park Robin Hooda?

Park Robin Hooda znajduje się w Koszalinie. Dojechać można samochodem na parking przed stadionem Bałtyku. Punkt strzelań znajduje się po przeciwnej stronie ulicy, za wybiegiem dla psów.

Nie trzeba rezerwować miejsc ani zapisywać się na trening. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w łucznictwie, może przyjść w sobotę lub niedzielę w godz. 10-14. Więcej szczegółów dotyczących wakacyjnych treningów na stronie Koszalińskiej Kompanii Rycerskiej: facebook.com/KKR.Rycerze.

Weekendowe treningi łucznicze stowarzyszenia Koszalińska Kompania Rycerska odbywają się w ramach projektów „Chwyć łuk w swoje ręce" oraz „Trafiaj jak Robin Hood" dofinansowanych z Programu Społecznik 2019-2021 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.