Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Startujemy o godz. 10 i mamy do pokonania 15 kilometrów ulicami Mierzyna i szczecińskich Gumieniec. Jedziemy spokojnym tempem, tak żeby każdy, nawet najmłodszy, uczestnik mógł pokonać zaplanowany dystans – mówi Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus, współorganizator imprezy.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu podczas ich przejazdu ulicami będą czuwali policjanci z Mierzyna, Polic i Szczecina. Drogi będą zamykane dynamicznie. Na mecie wyznaczonej na terenie centrum handlowego Ster na każdego, kto ukończy rajd, będą czekały pamiątkowe medale i poczęstunek. Dla najmłodszych zaplanowano też konkursy z nagrodami. Wszystkich zainteresowanych policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przeszkolą z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a policjanci z komisariatu Szczecin-Pogodno będą znakować chętnym rowery.

CZYTAJ TEŻ: Pieczątka Społecznika jest wszędzie widoczna. Ponad 250 nowych wydarzeń do końca roku

To już piąta edycja rajdu

W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział ponad 400 osób. Dotychczas mierzyński rajd był organizowany w otwartej formule, wystarczyło stawić się na starcie, aby wziąć w nim udział. W tym roku wyjątkowo z powodu ograniczeń związanych z pandemią liczba uczestników jest ograniczona do 150 osób (osoby zaszczepione nie wliczają się do limitu), trzeba też wypełnić dostępny w internecie formularz zgłoszeniowy.

– Ale wciąż są wolne miejsca i można się zgłaszać – zachęca Paweł Malinowski. – Udział jak zawsze jest bezpłatny. To dla nas wielka satysfakcja, jeśli rajd gromadzi dużo osób, nie tylko mieszkańców Mierzyna. Szczególnie zależy nam na pokazaniu najmłodszym, że można przyjemnie aktywnie spędzać czas. Mam nadzieję, że nasze rajdy stają się inspiracją dla rodzin do wspólnego spędzania czasu.

CZYTAJ TEŻ: Od takich małych dotacji wszystko się zaczyna. Debata o Programie Społecznik

Terminy i zapisy

V Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy odbędzie się w niedzielę 27 czerwca, start o godz. 10. Zbiórka na parkingu „Mierzynianki". Informacje i zapisy: https://mierzyn.pl/gryfus-zapisy. W internecie dostępna jest też trasa rajdu: https://www.traseo.pl/trasa/v-mierzynski-rodzinny-rajd-rowerowy.

Środki na organizację wydarzenia fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Fundacja organizuje też rodzinny rajd „Poznajemy Szczecin z przewodnikiem", również dofinansowany z Programu Społecznik. Szczegóły na stronie internetowej Gryfusa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.