Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Można wziąć w niej udział, pokonując trasę indywidualnie. Zapisy trwają do 30 listopada. Pakietów startowych wystarczy dla wszystkich chętnych.

Bieg z wąsem na ścieżkach biegowych

Movember to charytatywna kampania, której celem jest promowanie profilaktyki męskich nowotworów jąder i prostaty. Jej symbolem są wąsy.

Imprezy wspierające akcję Movember odbywają się na całym świecie w listopadzie. W Szczecinie z tej okazji organizowany jest Bieg z Wąsem.

Jednak tym razem w formule zgodnej z obostrzeniami związanymi z pandemią, czyli wirtualnej.

– Zależało nam, aby chociaż w tej formie zaznaczyć nasze wsparcie dla akcji Movember – podkreśla Piotr Grudziecki ze stowarzyszenia Fizjosport, organizator imprezy.

– Bez rywalizacji na trasie, za to w koleżeńskiej atmosferze, indywidualnie, na własnych ścieżkach biegowych. Każdy może się przyłączyć. W tej chwili zapisanych jest około 200 uczestników.

Do listy można się jeszcze dopisywać: zapisy kończą się 30 listopada. Na uczestników, który uiszczą opłatę startową, czekają prawdziwe (nie wirtualne) pakiety startowe. W każdym jest numer startowy, pamiątkowy medal oraz sztuczne wąsy – nieodzowny gadżet akcji Movember.

#biegzwasem. Zrób relację

Organizatorzy zachęcają do umieszczania relacji ze swoich biegów na portalach społecznościowych i oznaczanie ich hasztagiem #biegzwasem. Pierwsze zdjęcia już się na internetowym profilu imprezy pojawiają.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią nie uda się jednak przeprowadzić zaplanowanych przy okazji Biegu z Wąsem badań profilaktycznych dla mężczyzn, które miały się odbywać w CH-R Galaxy. Aktualne informacje dotyczące imprezy dostępne są na stronie organizatora: facebook.com/biegzwasem.

Inicjatywa Movember Bieg z Wąsem została dofinansowana w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.