Z roku na rok na świecie zwiększa się ilość odpadów tekstylnych i tylko 15 proc. z nich jest ponownie wykorzystanych. Co zrobić ze starą koszulką, żeby nie trafiła na śmietnik? Na szczęście jest trochę pomysłów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

T-shirt to podstawowa rzecz w niemal każdej szafie. Przez to, że jest często noszona, siłą rzeczy szybciej ulega zniszczeniu, a czasem po prostu się nudzi. Środek Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Oswajanie Sztuki zapraszają na bezpłatne warsztaty online, których uczestnicy nauczą się, jak przerobić niepotrzebne już koszulki na przydatne rzeczy.

– Zrobimy proste torby na zakupy, ale też przędzę, którą można wykorzystać na wiele sposobów, np. na podstawki pod naczynia. Przygotujcie stare bawełniane koszulki i nożyczki, a także niezbędnik domowego krawca, czyli igłę i nitkę! – zachęca Paulina Stok-Stocka ze Środka.

Warsztaty poprowadzi Ada Krawczak z Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, gdzie działa jako animatorka i graficzka. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym we własnym studio Lines&Dots.

Spotkanie jest częścią cyklu „Śródmieście bez śmieci”. Ze względu na obowiązujące ograniczenia spotkania i warsztaty odbędą się w przestrzeni wirtualnej – we wtorek, 27 października, o godz. 19 na platformie Google Meet. Wystarczy wejść na stronę: meet.google.com/ecq-ontt-jhj. Udział jest bezpłatny.

Działanie jest finansowane ze środków publicznych miasta Szczecin oraz Programu Społecznik.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem