8 marca, wieczór. Normalnie w weekend, w dodatku w Dniu Kobiet, o tej porze sale kinowe pękają w szwach. Ale nie w Szczecinie trzy dni po wykryciu w szpitalu przy Arkońskiej dwóch przypadków zachorowań spowodowanych koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprawdziliśmy, jak wyglądały rezerwacje biletów na niedzielne wieczorne seanse w Dniu Kobiet w szczecińskich multipleksach. Seanse filmowe to sprawdzony scenariusz na romantyczny wieczór - przy okazji takich świąt kina są oblegane. Wybraliśmy trzy tytuły: „365 dni” (premiera miesiąc temu), „Swingersi” (premiera tydzień temu) oraz „Sala samobójców. Hejter” (premiera w piątek).

Multikino w Galaxy

W Multikinie najwięcej zainteresowanych było „Salą samobójców”. Kwadrans przed seansem o godz. 21.15 zarezerwowanych było nieco mniej niż połowa miejsc na sali. Normalnie w taki dzień, tuż po premierze, nie byłoby miejsc już z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Na późniejszy seans tego tytułu, o godz. 21.20, można było spodziewać się dużo niższej frekwencji.

Rezerwacje na seans 'Sali samobójców Hejter' o godz. 21.20 w Multikinie w Galaxy
Rezerwacje na seans 'Sali samobójców Hejter' o godz. 21.20 w Multikinie w Galaxy  Print screen

Pół godziny przed seansem filmu „365 dni” zaplanowanym na godz. 20.50 zarezerwowanych było ok. 50 miejsc. Jedna czwarta sali. Na seans „Swingersów” o godz. 21.25 godzinę przed rozpoczęciem projekcji zarezerwowane były tylko pojedyncze miejsca.

Helios w Kupcu

„Sala samobójców. Hejter” w kinie Helios Kupiec, seans od godz. 21. Pół godziny przed seansem rezerwacje to ok. 30 miejsc.

Na „Swingersów” o godz. 21.30 jest zaledwie kilka rezerwacji. Nie wiemy, jak było na ostatnim tego dnia seansie „365 dni” w tym multipleksie (o godz. 20.30), bo kilka minut przed seansem rezerwacje były już zablokowane. Za to na premierowy film „Bad Boy” o godz. 22.15 planowały się wybrać zaledwie dwie osoby. Być może dlatego, że ten seans miał potrwać dłużej niż do północy.

Helios Outlet Park

10 miejsc na 35 minut przed seansem „Sali samobójców” o godz. 21 było zarezerwowanych w jednej z największych sali multipleksu Helios Outlet Park na prawobrzeżu Szczecina.

Rezerwacje na niedzielny seans 'Sali samobójców. Hejter' o godz. 21 w kinie Helios Outlet Park
Rezerwacje na niedzielny seans 'Sali samobójców. Hejter' o godz. 21 w kinie Helios Outlet Park  Print screen

Porównywalna frekwencja zapewniona była dzięki rezerwacjom na „Swingersów” w mniejszej sali 40 minut przed seansem o godz. 21.15 i na „365 dni” niespełna godzinę przed seansem o godz. 21.30.

CZYTAJ TEŻ: Firmy z regionu już tracą z powodu koronawirusa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Po prostu był gowniany repertuar .
@ja_aska.akt
Bzdura. Po prostu wielu boi się bliskiej obecności innych.
już oceniałe(a)ś
3
1
@evergreen111
a repertuar sprawdzałeś?
już oceniałe(a)ś
0
1
Czyli jednak ludzie nie są tacy głupi. Dmuchają na zimne. Włochy nie dmuchały i dzisiaj jest 16 milionów ludzi w zakazie przemieszczania się.
już oceniałe(a)ś
0
0