Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W pasie technicznym obowiązuje zakaz zabudowy. Żeby tam budować trzeba uzyskać zwolnienie z zakazów. Zastanawiam się co skłoniło urząd morski do zgody na takie budynki? Obiekt w Kołobrzegu został zniszczony przez silny sztorm. Jego odbudowa wydaje się być nieporozumieniem. Sztormy i lód przy brzegu nie wróżą tu nic dobrego.
  @indi Żaden z pokazanych tutaj obiektów nie jest zaprojektowany w pasie technicznym - wszystkie są poza granicą tego pasa i co najmniej za pierwszym wałem wydmowym. Dziennikarz pisze sobie radośnie "bezpośrednio przy plaży" albo "w pierwszej linii brzegowej", nie znając faktycznej lokalizacji budynków. Najbliżej plaży będą wieżowce Siemaszki w Międzyzdrojach, ale je też oddziela od plaży wydma o szerokości minimum 30 metrów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @hubba_hubba Budynek w Kołobrzegu na 100% jest w pasie technicznym. Co do pozostałych budynków to rzeczywiście może być różnie. Pas ma zróżnicowany przebieg więc bez bardziej szczegółowych danych ciężko coś więcej stwierdzić.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @indi Jak pokazał ostatni sztorm wydma o szerokości 30 m w erozyjnym odcinku wybrzeża może zniknąć dość szybko. Problem tkwi w tym że tego kraju nie stać na inwestycje wzmocnienia brzegu za wielkie pieniądze na rzecz prywatnych inwestorów. To są pieniądze wyrzucane w błoto. Czy ktoś to konsultuje z wydmologami np. na uniwersytecie? Otóż nie. Ktoś te tereny dobrze sprzedaje a potem ładuje się kolejne miliony w umocnienia o aspekcie przyrodniczym nie będę pisać bo to już nikogo kompletnie w tym kraju nie obchodzi.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @indi No tak, ale w Kołobrzegu to nie hotel, tylko coś w rodzaju krótkiego molo z restauracją - na wysokich palach, więc sztorm nie powinien mu zaszkodzić. Do tego w historycznym miejscu, gdzie kiedyś coś takiego już stało. Reszta na 100% nie jest w pasie technicznym - sprawdzałem, na stronie Urzędu Morskiego w Szczecinie są mapy ewidencyjne wybrzeża z granicą pasa + ortofoto.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @hubba_hubba polecam zdjęcie nr 3
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @elina To niech prywatni inwestorzy budują umocnienia na swój koszt, ale nie wg własnego widzimisię, tylko jak im urząd morski wskaże, i to powinno być w miejscowych planach zagospodarowania zapisane.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @elina Na zdjęciu nr 3 najbliżej plaży jest hotel Amber Baltic, który po sztormie z 1995 r. (najedli się wtedy strachu) zbudował na własny koszt opaskę z gabionów na przedpolu i od tamtej pory jest bezpieczny. Reszta budynków, z wyjątkiem bezwartościowych bud handlowych, stoi z dala od brzegu. Gorzej wygląda projekt Siemaszki na obrazku nr 2 (ma stanąć właśnie w miejscu opisanych powyżej bud), ale to jest tylko wizualizacja, a nie zdjęcie. W rzeczywistości tam będzie 30 m wydmy (co najmniej) od budynków do plaży, a plan zagospodarowania nakazuje zastosowanie konstrukcji budynku odpornej na podmywanie. Mnie się też taka zabudowa blisko brzegu nie podoba, ale nikt nie może zabronić gminie sprzedaży pod inwestycje terenów położonych poza pasem technicznym Urzędu Morskiego. Nie można też poszerzyć tego pasa bez zgody gminy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  KOSZMAR KOSZMAR
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  yyyyyy.... a właściciele mają już wykupione ubezpieczenie przed podmyciem i zalaniem tych budynków przez morze..? I nie, nie mówię o sezonie 2250... Międzyzdroje pamiętają sztorm, kiedy narożnik fundamentów Amber Baltic był osłaniany workami z piaskiem. Pytanie zatem, czy dany właściciel bierze pod uwagę przerobienie holu na parterze na przystań dla motorówek, czy na ratowanie jego własności będą zrzucać się wszyscy podatnicy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Proponuję uzupelnic informacje i zdjęcia o budowane w Swinoujsciu 2 apartamentowce pod nazwą Baltic P ark Fort oraz znakomity obiekt budowany przez firme Dobosz nie wspominajac o obiekt Ireny Eris i parę inncy obiektów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  a czy potencjalni inwestorzy sprawdzili za ile można wynająć podobnej lub wyższej klasy apartament nad Morzem Śródziemnym lub Kanarach? Wychodzi taniej niż w Polsce, a pogoda zapewniona.
  @smiki48 Kurczę, ty ma rację. Ja zainwestować tyle dolar w ta głupia apartamentowiec i zupełnie nie pomyśleć, że nad Polska Morza być lujowa pogoda. Otwarłeś moje oczy. Czy nie chce zostać mój doradca inwestycyjna?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mohamed_yusuf Po co te kpiny, jak kolega @smiki48 ma rację? Wiesz czemu u nas ktoś buduje takie obiekty? Bo nad morzem Śródziemnym tródniej teraz o atrakcyjne działki. Bo u nas łatwiej zainwestować lewe pieniądze. I dużo u nas takich jak ty, co nie mają świadomości że gdzieś jest taniej, więc zapłacą więcej na miejscu. No i nie każdy chce tracić czas na dojazdy...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @leszekk73 Dokladnie tak. Jesli na przyklad jestes Jozefem Jędruchem to ukradzione pieniadze zainwestujesz moze mniej korzystnie, ale za to bezpiecznie wlasnie w Polsce. W dodatku gazeta koszerna będzie Cię stawiac za wzór mlodym Polakom.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @smiki48 Pomyślałby kto że apartamentowce zbudowane do tej pory nad Bałtykiem stoją puste, bo potencjalni kupcy wyjechali nad Śródziemne lub Karaiby... OTÓŻ NIE.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0