Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Nie renowacje a dewastacje. Steropianowe koszmary.
W kamienicy na Obr.Stalingradu P.Krzystek ma pokaźne mieszkanie które wynajmuje
Marzy mi się, by miasto zadbało także o podwórka. Na przykład kwartał ograniczony ulicami Krzywoustego, placu Zwycięstwa, Kopernika, Łokietka i Królowej Jadwigi Jak się wejdzie do środka to są tam szopki, rudery różnego rodzaju, jakieś blacho garaże, to wszystko powinno zniknąć, a w środku pojawić się zielen, może jakieś kawiarenki, plac zabaw dla dzieci - powinno być ładnie
@romuald47 mieszkancy by zjedli kazdego kto podniesie reke na ich garaze i szopki.
@zed.1 A dlaczego ktoś miałby pozwolić na ingerowanie w swoją własność w ramach subiektywnego poczucia estetyki?
a może pora zakończyć z przestępczą działalnością TBS i ZBiLK. Koszty przeprowadzanych remontów są wielokrotnie wyższe niż gdyby je przeprowadzali prywatni właściciele. Wiem co piszę, bo jako członek jednej ze wspólnot planowaliśmy różne remonty i jakoś zawsze były one niższe od podobnych przeprowadzanych przez gminę. Pamiętam, że w ubiegłym roku gmina przeprowadziła remont kamienicy e cenie wyższej niż rozebranie i postawienie od podstaw nowej kamienicy.
Jak wyremontować kamienice? 1. Sprzedać jak najwięcej lokali - miasto powinno ich zachować tylko tyle, ile naprawdę musi, aby wypełniać ustawowe obowiązki. 2. Zorganizować dla wspólnot system tanich pożyczek, ew. bezzwrotnych dopłat do remontów elewacji. 3. Ograniczyć czas przyznawania zachęt wym. w punkcie 2 do maks. 3 lat, tak żeby mieszkańcy szybciej zdecydowali się z nich skorzystać i nie przeciągali prac na za 10 lat. 4. Preferować remonty w Centrum, względnie miejscach częściej odwiedzanych przez turystów - efekt będzie lepiej widoczny.
@sew_pl W punkcie 1. 1. Sprzedadzą z bonifikatą 95% dla gołodupców co ich nie będzie stać na remonty, bo na wykup dostanie kredyt, na remonty nie. 2. Populiści podniosą głos, że nie będzie dla komunalnych i jak to się godzi.
Oby jak najwięcej budynków odzyskało swoją dawną świetność i oby jak najszybciej wyremontowano całe śródmieście. Szczecin na pewno zyskał by na urodzie. Problem jednak w tym, że wielu mieszkańcom syf w jakim mieszkają nie przeszkadza. Panie prezydencie cała ulica Łokietka i prawie cała Królowej Jadwigi straszy ruderami. Skrzyżowanie ulic Łokietka i Królowej Jadwigi z bunkrowym barakiem pokomunistycznym (ZBiLK) i pustym narożnikiem, plus koszmarnie zdegradowanymi kamienicami z kikutami po balkonach może być tłem do horrorów. Gorzej wygląda niż ulica Kolumba :(