Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ja bym chciał tylko przypomnieć komentującym, że Centrum Dialogu Przełomy wygrało nagrodę "The World Building of the Year" (co można tłumaczyć jako najlepszy budynek na świecie) na festiwalu architektury w Berlinie w listopadzie ub. roku. Z kolei Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie przyznało mu, także w zeszłym roku, tytuł najlepszej przestrzeni publicznej w Europie. Wynik każdego plebiscytu blednie przy tak ważnych i prestiżowych nagrodach.
A co pieknego w takim wybetonowanym placu...?!!!
Wg mnie budynek Filharmonii koszmarnie jest zestawiony z historyczna zabudowa Szczecina. Nie wiem czym się ludzie tak zachwycają. Wogóle wyglada jak pałac królowej śniegu. Może gdyby stał jako osobna bryła w jakiejś nowoczesnej dzielnicy inaczej by to wyglądał.o..Architektoniczny koszmar.
@bajt Nie lubię zupy kalafiorowej.
Siedziba wiadomości we Wrześni i rudy dom podobają mi się najbardziej. Plac jest ok, fajnie że jest miejsce dla rolkarzy, ale nie jest moim faworytem.
Trudno, żeby betonowy plac zdobył tytuł bryły roku.
Może trzeba dodać, że nie chodzi tym razem o Filharmonię (która już brała udział kiedyś i chyba nawet wygrała) ale o Plac Solidarności i Centrum Dialogu Przełomy. Zdjęcie jest mylące. A swoją drogą takie internetowe głosowania może są zabawą, ale i bez przesady.
Nikt nie widzie, że ta prześliczna bryła pasuje jak w miejscu jak pięść do nosa. Architektura została zepsuta na następne 50 lat.