Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Na ostatnim zlocie zaglowców usilowalem zainteresować marszalka wojewodztwa brakiem interesujących materialow o Szczecinie. Te dwu stronicowe prospekty to istna mizeria. Otrzymalem tylko potakiwanie glową. Moim gosciom z Chin czy Japoni nie moglem zaoferowac nawe plytki DVD w języku angielskim/ niema też w jez. polskim. Turystom przywożonym z Kolobrzegu Międzyzdrojów czy Swinoujścia przewożnicy oferuja wlasnej produkcji -przegrywane plytki z przed 15 laty wytwórni filmowej ALFA. Na molo w Sopocie za 11 l mozna nabyć 2 godzinny fim o Gdansku, Sopocie, , Gdyni.. W wytworni Alfa odpowiadaja. ze miasto nie jest zainteresowane. Straszliwa pouniwersytecka nedza wladająca tym miaste daje tylko gwarancja swqięcenia obiektow, na ktorych musi być zaznaczona katolacka lapa.
@joens Zapraszam do zakupu naszego nowego filmu: "Szczecin z drona" wyprodukowanego przez Wytwórnię Telewizyjno-Filmową ALFA Sp. z o.o. w 2017r. - www.alfatv.pl - zwiastun można obejrzeć www.vod.tvpolska.eu
już oceniałe(a)ś
0
0
@joens Jak widać - płytki Alfy sprzed 15 lat prezentowały się i tak dużo lepiej, niż cokolwiek innego powstałego w tym okresie w kwestii promocji miasta. Alfa wydała "Szczecin z drona" i tytuł (w wersji DVD) jest do zdobycia w kilku miejscach Szczecina - w THE KITCHEN MEET & EAT na bulwarze Piastowskim 3, w Kinie Pionier, w sklepie z pamiątkami na ul. Korsarzy (niedaleko Zamku Książąt Pomorskich). Poza tym 38-minutowy film jest od niedawna do zobaczenia na vod.tvpolska.eu (przez Vimeo) - i to w trzech wersjach językowych (PL, EN, DE) i Full HD!
już oceniałe(a)ś
0
0
Jeśli to miasta "niedocenione przez turystów", to nie mam zielonego pojęcia, co w tym zestawieniu robi Rzeszów. To, że się rozwija nie ulega wątpliwości. Jednak walory turystyczne tego miasta są na poziomie takiego - dla przykładu - Tarnobrzega. Zresztą Rzeszów, gdyby nie został wybrany stolicą województwa, dzisiaj wyglądał by pewnie podobnie.
już oceniałe(a)ś
1
0
Białystok i Rzeszów? Czy to nie są te miejsca gdzie można dostać po ryju za zbyt ciemną opaleniznę lub używanie języka innego niż polska łacina dresowa?
@amenominakanushi-pan-poczatku Szczecin jest też takim miejscem, nie zapominajmy.
już oceniałe(a)ś
1
0
@zed.1 Akurat Szczecin NIE JEST TAKIM MIEJSCEM! Np. w Pogoni "od zawsze" grali tzw. "kolorowi" i zawsze było OK. Nawet szczecińscy kibole byli i są w tej mierze bardzo mądrzy!
już oceniałe(a)ś
0
1
@evergreen111 Taaaaaa... A ten biedny Włoch, zaatakowany przez jakiegoś troglodytę przed Pinokiem w październiku zeszłego roku? O podobnych atakach mówili np. zagraniczni studenci ZSB. Agresja werbalna i nie tylko zdarza się zresztą dość często, wbrew zapewnieniom rządu i policji w całym kraju. Takie historie przytrafiają się na terenie całej Polski i nasze miasto nie jest od nich wolne. Niestety...
już oceniałe(a)ś
1
0
@gozal Pier*olenie. W czasie ostatnich paru semestrów miałem pod opieką studentów z Turcji, Hiszpanii, wielu innych krajów i nigdy nie dochodziło do żadnych incydentów ani z nimi, ani z setkami innych studentów, którzy przyjeżdżali do Szczecina, a w większości byli to Turcy.
już oceniałe(a)ś
1
0
@gozal Akurat na tle innych miast Szczecin jest oazą kultury wobec obcokrajowców. A że trafił się jakiś dureń? Bywa nawet w najlepszej rodzinie. Mam swoją teorię co do tolerancji w naszym mieście. W dużej mierze wiąże się z... Pogonią, w której zawsze czy prawie zawsze grali "kolorowi" i na ogół byli ulubieńcami kibiców. Na przykład EDI !!!! Byli także ulubieńcami kiboli. I gdy teraz taki kibic czy kibol spotyka na ulicy np. Czarnego to po prostu nie widzi w nim niczego, co by mogło mu się kojarzyć z czymś gorszym. Generalnie nienawidzę kibolstwa, ale jeśli chodzi o stosunek naszych, szczecińskich, do "kolorowych" to w tym punkcie mają mój szacunek.
już oceniałe(a)ś
1
0
Cóż i nawet nagrody architektoniczne nie pomagają jeśli nie idzie za tym atrakcyjna treść. O opakowaniach szybko się zapomina.
@orombello A jaką to niby atrakcyjną treścią, poza Krakowem, mogą pochwalić się inne miasta w Polsce? Problem leży w czymś zupełnie innym. Nadal w mentalności Polaków, Szczecin jest miastem niemieckim, które na dodatek jest w" ich głowach", strasznie daleko położone, prawie za kręgiem polarnym. Poza tym, od dawna kuleje promocja miasta oraz ciągle pokutuje lekceważenie stolicy w unowocześnieniu połączeń kolejowych do Szczecina. Nie znam osoby, która po pierwszej wizycie w Szczecinie, nie wyrażała by opinii, jakie to piękne miasto. Jest dla większości odkryciem. Rzeszów, Bydgoszcz promują się na potęgę, ale nie mają w czym porównywać się ze Szczecinem pod względem architektury, urbanistyki, posiadania wielkich akwenów wodnych i pięknej zieleni oraz atrakcyjnego wybrzeża Bałtyku, raptem oddalonego 100 km od miasta. Najlepiej, to bez zastanowienia się krytykować.
już oceniałe(a)ś
0
0
@a_propos To wszystko racja co piszesz. Tym bardziej szkoda, że Szczecin nie jest w stanie się dobrze wypromować. A nie chodzi tu tylko o promocję bezpośrednią typu kampania reklamowa w tv i gazetach (choć tego też bardzo brakuje), ale też pośrednią poprzez spektakularne wydarzenia, które będą stale przypominały o Szczecinie. Owszem, można to zupełnie olać i wychodzić z założenia, że do szczęścia mieszkańcom nie jest to potrzebne. Problem w tym, że miasto o którym niewiele się mówi więdnie inwestycyjnie, gospodarczo, bo dziś dla inwestorów znaczenie ma prestiż. Zobacz, że postawiono fajny budynek filharmonii i niewiele już osób poza miejscowymi melomanami o nim pamięta. Nie poszliśmy za ciosem, a gdyby był tam jakiś duży międzynarodowy festiwal itd. to jednak zainteresowanie by zostało podtrzymane. Szczecin jest położony peryferyjnie względem innych dużych miast w Polsce i musi się u nas dziać coś rzeczywiście wyjątkowego żeby ludzi nas kojarzyli. A tak, niestety, się nie dzieje. Bilbao było w podobnej sytuacji - też upadł przemysł, było bezrobocie a jednak udało się to miasto trwale wypromować. My mamy filharmonię i Centrum Dialogu Przełomy, które się zamykają na przerwę wielkanocną podczas gdy np. Gdańsk nie dość, że sam w sobie jest atrakcją turystyczną to jeszcze tętni od wydarzeń. I w tym jest pewnie problem. Zobaczy ile Gdańsk ma obecnie muzeów, ciągle się o tym mieście pisze a my nie umieliśmy nawet wykorzystać "5 minut" jakie miały "Przełomy", bo dyrektoruje tam pan, którego myślenie o takiej placówce zatrzymało się w głębokim PRL.
już oceniałe(a)ś
0
0
@orombello ale czym sie temu bilbao udalo wypromowac? dla mnie to tylko anonimowe miasto z kiepska druzyna pilkarska i w zasadzie tylko dzieki niej w ogole je znam
już oceniałe(a)ś
0
0
@breakingnews hahaha, Bilbao to anonimowe miasto?
już oceniałe(a)ś
0
0
@breakingnews No widzisz tobie się kojarzy z kiepską drużyną piłkarską ale sporej grupie z nowoczesną architekturą i ofertą kulturalną na światowym poziomie. I chyba tam nie narzekają gdyż mają przez cały rok turystów, pojawia się w filmie o Bondzie z 1999 roku. Kiedyś to było miasto jak Szczecin uwiązane tylko na przemyśle - anonimowe i bez wyrazu. Dzisiaj ludzi, którym Bilbao, jak Tobie, nie kojarzy się choćby z Muzuem Guggenheima. jest chyba mniej niż więcej. Liczba 350 tysięcy ale gdybyśmy mieli poszukać w Polsce odpowiednika to byłby nim Poznań czy Wrocław a nie Szczecin. I taka jest przykra prawda.
już oceniałe(a)ś
0
0
@orombello i co z tego ze pojawia sie na kilka sekund w filmie o bondzie? choc lubie ta serie to nawet to mi umknelo. jedno muzeum? to wszystko? blagam to moze zachwycac kogos kto zyje takimi duperelami na pewnym smiesznym forum wiezowcow ale nie dla zwyklego smiertelnika. @ipodeszwik na twoim forum postepu rowerowego moze i chodzi wysoko w rankingu, ale dla turysty z azji czy usa to dziura nie warta uwagi. powaznie ci mowie.
już oceniałe(a)ś
0
0
@orombello Szczecin jest NIESAMOWICIE urokliwym miastem. Dobrze widać to z góry. "Szczecin z drona" do obejrzenia na vimeo.com/ondemand/szczecinzdrona/
już oceniałe(a)ś
0
0
O bilbao było głośno ileś czasu i już nie jest. Tyle trwa efekt. Aw Szczecinie robić można ale by ludzi interesowało to muszą o tym mówić ogólnopolskie media a te mówią o rzeczach w zasięgu pozostałej Polski.
już oceniałe(a)ś
0
0
@zed.1 O Bilbao nie jest głośno bo nie musi. Miasto jest stabilnie wypromowane i rozpoznawalne. O Szczecinie media ogólnopolskie by mówiły ale musiałoby się tu dziać coś wyjątkowego a dzieje się co prawda sporo fajnych rzeczy, ale bez siły przebicia bo w innych miastach dzieją się rzeczy podobne lub lepsze. Rozmawiałem kiedyś prywatnie ze znaną publicystką z Warszawy - normalną kobietą życzliwie patrzącą na świat. I otwarcie mi powiedziała, że musiałoby się w Szczecinie dziać coś naprawdę wyjątkowego żeby redakcja jedna czy druga wysyłała krytyków czy dziennikarzy blisko 600 km z noclegiem. A żeby się u nas "działo" to musiałyby być na to środki finansowe większe lub zbliżone do tych we Wrocławiu, Katowicach a nawet Lublinie. A u nas jest bariera mentalna: na inwestycje pieniądze tak, ale już na działalność - niekoniecznie. I trzeba zaznaczyć: promuje przede wszystkim kultura we wszelkich przejawach. Szczecin musiałby się pojawiać na trasach koncertowych topowych szarpidrutów (a nie jest), filharmonia poza nagrodzonym budynkiem musiałaby zapraszać Berlińskich Filharmoników i coś zrobić wreszcie ze swoją orkiestrą, miasto i marszałek musieliby przestać widzieć w finansowaniu kultury "pańskiego gestu"a obowiązek itd. Nawet Gdynia ma znaczącą nagrodę literacką a w Szczecinie zarżnięto Gryfię bo prawicowej gazecie lokalnej nie podoba się feminizm. A zlot żaglowców? Nie widziałem w Polsce żadnej promocji w znaczących tytułach prasowych i telewizjach. Koncert Bocellego, owszem, jest nagłaśniany ale w Krakowie. Jedyne co się ostatnio dobrego wydarzyło to fakt, że 12 minut o Szczecinie skręciła Arte. I tam było widać niesamowity profesjonalizm ich dziennikarzy. W ciągu kilku minut pokazano niemal wszystkie aspekty Szczecina podczas gdy lokalni geniusze od promocji co najwyżej potrafią porozkładać smutne foldery w szklanej pułapce.
już oceniałe(a)ś
0
0