Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Teraz dobitnie wynika ze glowne Pomorze to od Rugi do Slawna ze stolica w Szczecinie a nie w Gdansku..To zaklamanie historyczne co jest obecnie ale nikogo to nie obchodzi.Gdansk to Kaszuby a nie Pomorze .Dziwie sie ze historycy tego nie dostrzegaja. Gdanskie powinno w zgodzie z historia nazywac sie Kaszubsko-Pomorskie.
@tollo48 Nareszcie ktoś to dostrzegł, Gdańsk stał się Pomorzem NIECAŁE 20 lat temu przez 1000 to Szczecin był miastem centralnym nie wspominając ze w szkole uczono mnie ze Gdańsk to miasto Hanzy prawie ze naczelne gdzie prawda jest taka ze to 3 liga wtedy była a Szczecin wraz z Lubeą rozdawał karty w Europie i na lekcji pani nic o tym fakcie ale wracając do tematu to Komuniści juz mniej zakłamywali historie tego miasta nazywając medyczną uczelnie Pomorską, bibliotekę Pomorską itp Prawdzie i jedyne POMORZE TO MY, Gdańsk to Historycznie Prusy wschodnie taka prawda. Zgadzam się powinni się nazywać albo Kaszubskie albo Wschodio-Pomorskie jeśli już ale kogo obchodzi prawda historyczna w tym kraju
już oceniałe(a)ś
1
0
@tollo48 Dzięki tollo48. Trzeba o tym mówić głośno i pisać. Woj. Pomorskie to nie Pomorze. Proponuje wysłać parę zdjęć z mapami do gdańskiego oddziału GW.
już oceniałe(a)ś
1
0
@kopin Mazowsze - Mazowieckie Wielkopolska - Wielkopolskie Pomorze - .......... zagadka dla Ciebie zgadnij co wpisać
już oceniałe(a)ś
0
0