Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nowy dworzec też będzie wstydliwą wizytówką bo jest po prostu tragicznym, architektonicznym, kiczowatym bublem. Zamienialiśmy stary brzydki dworzec na nowy brzydki dworzec.
  @zed.1 Jeszcze go nie widziałeś, ale swoje już wiesz...
  już oceniałe(a)ś
  2
  20
  @zed.1 ale za to za jakie pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @evergreen111 Wydaje mi się, że każdy go może zobaczyć, choćby na zdjęciach w tym artykule.
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  @zed.1 Dlaczego zadupie ciecinsko-zachpomskie mialoby miec lepszy dworzec; zeby menele mialy gdzie spac?
  już oceniałe(a)ś
  2
  15
  @evergreen111 czemu zakladasz,ze go nie widzialem? nie jest schowany pod plandeka,widac go wyraznie. gowniany pawilon a'la lata 90te,obok zabytkowe cegielki a na drugim koncu bialy budynek. kicz. wszystko z innej bajki jak projekt studenta pierwszego roku w programie 3d.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @zed.1 Ten dworzec to istny materialny symbol podejścia centrali do Szczecina. Może jakiś konkurs na nazwę, np. Pomnik Negacji Układu Jałtańskiego?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @teodor_jeske_choinski_1 W takim razie to idealne miejsce dla ciebie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  6
  @zed.1 A w środku też byłeś?
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  @evergreen111 A co zmieni środek do gó...anego zewnętrza? To nie jest człowiek, że liczy się wnętrze. To ma dobrze wyglądać i stanowić wizytówkę miasta dla wjeżdżających a teraz jest jedynie przykładem burdelu architektury. Tak jak ulice nie wyglądają dobrze gdy są miszmaszem czego się da tak i jeden budynek nie powinien mieć kilkunastu rożnych styli. To jakbyś założył marynarkę, sweter w renifery i szorty.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @evergreen111 Czy dla Ciebie nie jest żałosne, że na tle pięknego (choć niedocenionego) 160-cio letniego gmachu Dyrekcji Kolei stoi marna imitacja rekina, rodem spod ołówka przerośniętego wielbiciela bajek? Lepiej bądźmy czujni, bo biorąc pod uwagę co PKP Poznań zrobiły z naszym dworcem, można mieć obawy jakie są ich zamiary co do właśnie ww zabytku.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Architektura nowego budynku dworca to smutny żart. Festiwal bezguścia kiczowatego artysty.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  a mi serce krwawi ze zamiast zabytkowej cukrowni mamy zwykłe osiedle... Zamieniamy nasze perły na sreberka z cukierków
  @piotrus1 Nie przesadzajmy. Ja jestem wielbicielem starej zabudowy Szczecina, uważam nawet, że powinno się ją odtwarzać, ale w śródmieściu - kamienice, szkoły itp. bo to było piękne. Jednak nie ma chyba sensu, żeby trzymać ruderę daleko od centrum, kiedy może powstać naprawdę coś fajnego, a osiedle zapowiada się bardzo ciekawie
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  @vonmak co ciekawego jest w osiedlu ???? Ja twierdzę że nowe osiedla zawsze powstaną, ale stare kamienice, fabryki już nigdy.... Notabene nic nie mam do tego osiedla, osiedle jak osiedle, raczej serce mi krwawi za fabryką
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Przestańcie już tak chwalić te tzw. fundusze unijne. Wiecie jaka jest procedura, udział składki członkowskiej, jakie koszty biurokracji, wreszcie jakie koszty poprowadzenia inwestycji z tzw. unijnym dofinansowaniem? Z każdego 10 euro, 5 to składka członkowska, a kolejne 2 to koszta jakie są związane z operacją na tych pieniądzach. No i pozostałe 3 zostaje zżarte przez kolejne procedury związane z tym, żeby "hojna" Unia pozwoliła. Panie Redaktorze, proszę pisać artykuły bez zbędnego wychwalania "dobrodziejstwa" Wielkiego Brata, bo brzmi to jak pytanie "Kto jest twoim największym autorytetem i dlaczego Lenin?"
  już oceniałe(a)ś
  7
  10