Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Rzeczpospolita (nie)rzadem stoi! Polowa korpusu urzedniczego w Polsce, to przechowalnia wlasnego elektoratu. Im mniej przemyslu na danym terenie, tym wiecej urzednikow.
już oceniałe(a)ś
23
3
nadmiar posozytow potrafi wykonczyc kazdy organizm - nawet najzdrowszy. To samo jest z krajami. w RP niestety "organizm" jest daleki od zdrowia a pasozytow ma coraz wiecej.
już oceniałe(a)ś
19
3
Liczba urzędników wzrasta bo nieustannie rośnie liczba ustaw, uchwał i całego masowo produkowanego badziewia nazywanego "prawem". Polska jest państwem przeregulowanym. Wszystko tutaj musi mieć przepis i określenie czy wolno czy nie, zamiast założenia, źe jak nie ma zakazu to wolno.
już oceniałe(a)ś
15
0
Wystarczy przypomnieć sobie muzeum przełomów i jakie ekspozycje tam są. Najprawdopodobniej zatrudnieni tam pracownicy i dyrektor mają dużo pracy związanej z obsługą ciekawskich turystów. Podobnie jest z wieloma innymi inwestycjami, które pracują na siebie w naszym mieście Szczecin i nie trzeba zupełnie do nich dopłacać.... PS. Oczywiście muzeum przełomów wybudowane za miliony nie było otwarte do dnia dzisiejszego a reszta inwestycji wymaga dofinansowania miasta bo nie jest w stanie zarobić na siebie i na pracujących tam ludzi.... Nie dziwi mnie zatem, ze w Szczecnie mamy najwyzsze podatki za lokale i opłaty od śmieci po wodę i inne....
@arek1-2345 taki urok bycia obywatelem RP. z podatkow trzeba utrzymac krolika wraz z cala jego rodzina i znajomymi. a gdzie oni moga pracowac? tylko na cieplych posadkach... dlatego tez mamy i bedziemy miec wysyp "inwestycji" w ktorych beda oni zatrudniani. najpierw za nasze pieniadze zbuduje sie im miejsce pracy a potem sie ich utrzyma. a jesli nie beda mieli tam nic do roboty to nawet lepiej... beda mieli sporo czasu na "nicnierobienie" :) a w tym sa najlepsi...
już oceniałe(a)ś
2
0