Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Rower miejski sklada sie z ramy, dwoch kol i miasta.
już oceniałe(a)ś
9
1
Cytat: " 'jeśli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym rowerzysta jedzie lub zamierza skręcić'. To znaczy, że droga (lub pas ruchu) dla rowerów musi być wyznaczona po prawej stronie jezdni, aby rowerzysta miał obowiązek z niej korzystać" Jest to oczywista nieprawda. O tym, dla jakiego kierunku wyznaczona jest droga rowerowa, decyduje nie jej lokalizacja, a znaki drogowe, pionowe i poziome.
@doraborn Zgadza się, DDR może być po przeciwnej stronie jezdni ale jednocześnie owa DDR MUSI być elementem drogi po której się poruszamy.
już oceniałe(a)ś
2
1
@doraborn Niestety nie masz racji. Rowerzystę, tak jak każdego kierującego obowiązują znaki umieszczone po prawej stronie drogi. Obecnie trwają prace ministerialne nad zmianą rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych, w których również ta kwestia powinna zostać doprecyzowana. Zauważ, że definicja drogi dla rowerów w ustawie PORD zmieniła się trzy lata temu - to wcześniej był zapis, że z drogi dla rowerów należy korzystać, jeśli ona po prostu jest, nieważne czy z prawej, czy z lewej strony. Są różne sytuacje, kiedy droga dla rowerów znajduje się z lewej strony jezdni, ale przepisowo na nią nie masz szans wjechać, bo np. jest podwójna ciągła, pas zieleni, barierka itp.. Poza tym na ruchliwej jezdni zjeżdżanie nagle na lewą stronę,"bo jest droga dla rowerów", jest co najmniej nieodpowiedzialne - takie zachowanie to jedna z przyczyn najgroźniejszych wypadków z udziałem rowerzystów. Poza tym ta droga po lewej stronie też się czasem kończy i później znowu trzeba zjechać na prawą stronę jezdni. Pół biedy, jak można to zrobić w miejscu bezpiecznym. Jedyny formalny wymóg korzystania z drogi dla rowerów po lewej stronie byłby wówczas, gdy z prawej strony jezdni stałby znak zakazu wjazdu rowerów.
już oceniałe(a)ś
5
2
W Londynie dość często giną dzwonki.
już oceniałe(a)ś
0
0
najłatwiej będzie ukraść tę linkę... nie jest jakaś unikalna, a zawsze może się komuś przydać. Mieć a nie mieć - wybór dla złodzieja jest prosty :) A szyfr ktoś celowo może zapisać na tej lince, bo po co go zapamiętywać...
@tertium-non-datur Podawaj jeszcze więcej pomysłów złodziejom
już oceniałe(a)ś
4
4
@rafgorsk Czy siodełko da się odciąć przy pomocy szlifierki kątowej na baterię?
już oceniałe(a)ś
2
1