Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Oj, żeby tak ktoś taką elegancką salę restauracyjną bądź kawiarnianą w tym mieście zaoferował!
już oceniałe(a)ś
2
0
Patrząc na te stare zdjęcia, nie mogę się uwolnić od wrażenia, że miasto mimo że się rozrosło, to jednocześnie jakoś tak skarlało.
już oceniałe(a)ś
2
0
Super materiał, dzięki! Oj biegało się po Posejdonie za ciuchami w PRL :) Tyle wspomnień :)
@ginztonickiem Biegało się po PEDECIE!
już oceniałe(a)ś
5
0
Bardzo ciekawe... empik na ostatnim piętrze to było miejsce spełniania morze. Zakupy wyczekiwanych gazet, książek i płyt.
już oceniałe(a)ś
1
0
Wspomnienia,wspomnienia tylko,że towar był siermiężny:(
już oceniałe(a)ś
1
0
Pacholęciem będąc, w latach 1947-48 mieszkałem w Szczecinie. Późniejszy Posejdon stał wypalony. Rolę PDT spełniała późniejsza Kaskada. Wydawała się eleganckim sklepem i ogromnym. Po wyjeździe ze Szczecina dowiedziałem się, że powstaje nowy PDT a stary będzie kombinatem rozrywkowo-gastronomicznym o nazwie Kaskada. Miał być elegancki neon. Szczecińskie "Mewki" zwróciły się do władz miejskich o lekką modyfikację neonu, aby było "Kaśkada", co miało ułatwić tym paniom spełnianie niełatwych obowiązków asystentek socjalnych.
już oceniałe(a)ś
0
0
Śledziowaty blok na Mariackiej zwany "kamienicą", plany na kolejny na Podgórnej. Takie są dotychczasowe wyczyny Calbudu na Starym Mieście. Idealizacja tego dewelopera przez niektórych to już świecka religia.
już oceniałe(a)ś
0
4
Patrząc na slajdy 4,5,6 już wiem skąd się wzięła wizja rewitalizacji Wojska Polskiego ;) Niby taka nowoczesna a tu proszę odgrzewanie niemieckiego kotleta po całości :) Cofająca nas znów do początku XX wieku - rewelacja germanofilów...
@GoscGPLUS: Sobie Pan
Masz trafny nick, na co wskazuje treść twojego postu. Nie trzeba być germanofilem, aby dostrzec piękno architektury i urbanistyki zostawionej w Szczecinie przez etniczną ludność. Tak się składa, że byli to Niemcy, a generalnie rzec można, Germanie. Niestety, część napływowej ludności o mentalności i wrażliwości estetycznej typowo wschodnioeuropejskiej, nie jest w stanie tego dostrzec. Ot, zwykłe zacofanie cywilizacyjne
już oceniałe(a)ś
0
0