To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Szczecinie. W ramach budowy węzła Granitowa miało powstać nowe, wielkie skrzyżowanie w Podjuchach na styku ulic Krygiera i Granitowej oraz nowy most nad Regalicą. Przeprawa miała być wstępem do budowy drugiej nitki ulicy Krygiera.

Budimex miał podpisać umowę z miastem 27 listopada. Nie doszło do tego. I nie dojdzie. W środę po południu firma przesłała „Wyborczej” następujące oświadczenie:

„W związku z przedłużającą się procedurą przetargową i przeniesieniem rozstrzygnięcia przetargu z okresu jesiennego na zimowy, nie jest możliwe rozpoczęcie niezbędnych prac w terminie gwarantującym wykonanie kontraktu w czasie wymaganym przez Miasto Szczecin. Przedłużenie terminu przetargu i tym samym niewykonanie prac koniecznych do realizacji najpóźniej w terminie jesiennym opóźnia wykonanie budowy o co najmniej 6 miesięcy. Budimex, kierując się odpowiedzialnością za terminowe wykonanie prac, nie mógł przystąpić do umowy, która nie daje gwarancji jej rzetelnego wykonania”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej