Budowa drogi rowerowej oznacza także spore zmiany na skrzyżowaniach, przez które przebiega. Te wymagające większej uwagi, a nie jazdy na pamięć, wprowadzone zostaną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z al. Bohaterów Warszawy i ul. 26 Kwietnia.

Rowery rozdzielą pasy

Na wylocie z ul. Krzywoustego prawoskręt dla jadących w al. Bohaterów Warszawy zostanie oddzielony od pasów do jazdy na wprost i w lewo pasem dla rowerów. Chodzi o to, by skomunikować ul. Krzywoustego z drogą rowerową, której budowa wzdłuż ul. 26 Kwietnia właśnie się kończy.

Na wspomnianym skrzyżowaniu powstały już także przejazdy dla rowerów we wszystkich relacjach. Kierowcy samochodów muszą więc spodziewać się tego, że na jezdni, obok pieszych i ich pasów, pojawią się też rowerzyści. Przejazdy rowerowe umożliwiają pokonanie jezdni bez zsiadania z roweru.

Także coś dla pieszych

Na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia i Santockiej wydzielone zostały pasy do skrętu w lewo. Z kolei na skrzyżowaniu ul. 26 Kwietnia i Taczaka z dwóch pasów będzie można skręcić w lewo w stronę ul. Taczaka (z pasa do skrętu w lewo oraz z pasa ze wspólną relacją na wprost).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej