Wartość obu projektów szacowana jest na 6 mln zł, z czego ponad 2,3 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z regionalnych środków unijnych. Nowoczesna infrastruktura uzupełni bazę Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego oraz przyczyni się do rozwoju coraz popularniejszych na Pomorzu Zachodnim sieci szlaków kajakowych.

– Cieszę się, że te pieniądze trafią właśnie na infrastrukturę turystyczno-wypoczynkową do Łunowa i Karsiboru, bo to piękne, jeszcze mało odkryte tereny, które zapewniają spokój, bliski kontakt z naturą i niezapomniane wrażenia – przyznaje marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Świnoujście jako jedyne w naszym województwie otrzymało dofinansowanie aż na dwie inwestycje.

CZYTAJ TEŻ: Przylądek Czterech Szkieletów już zagospodarowany. Turyści się ucieszą [ZDJĘCIA]

Przystań w Łunowie…

Nowa przystań żeglarska w Łunowie to pięć pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających, np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstaje także obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Ponadto projekt uwzględnia powstanie slipu do wodowania łodzi, wiaty rowerowej oraz wiaty grillowej. Koszt budowy to 4,5 mln zł. Wsparcie unijne wynosi prawie 1,9 mln zł.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej