– Do tej pory strajkowaliśmy zamknięci w murach szkoły, teraz postanowiliśmy wyjść na ulice Szczecina. Niech mieszkańcy nas zobaczą. Niech zobaczą strajkujących nauczycieli, którzy walczą o godność swojego zawodu – mówiła „Wyborczej” jedna z nauczycielek.

Za czas strajku nauczyciele nie dostają pensji – tydzień protestu to nawet kilkaset złotych straty. Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego otworzyły konto, na które można wpłacać pieniądze, by wesprzeć strajkujących nauczycieli. Związkowców zainspirował do tego komentarz publicysty „Wyborczej” Wojciecha Maziarskiego. Z pomocy funduszu będą mogli skorzystać ci, którzy nie należą do ZNP i FZZ. Numer konta do wpłat: 13 1240 5934 1111 0010 8960 6877. Dlaczego warto wesprzeć nauczycieli? Piszcie: listy@wyborcza.pl

Idea marszu zrodziła się we wtorek wieczorem podczas organizacyjnego spotkania międzyszkolnego komitetu strajkowego. To oddolna inicjatywa szczecińskich nauczycieli, którzy postanowili, że niezależnie od działań związków zawodowych również będą walczyć o szacunek do wykonywanego przez nich zawodu. W skład międzyszkolnego komitetu strajkowego wchodzą przedstawiciele wszystkich strajkujących szczecińskich szkół.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej