Nagrodę główną w kwocie 4 tys. zł otrzymała Katarzyna Ożóg za pracę magisterską „Muzeum Sztuki Współczesnej w Szczecinie”. Wykonano ją pod kierunkiem prof. dra hab. inż. arch. Adama M. Szymskiego na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (promotor w ramach nagrody otrzymał 2,5 tys. zł).

Nowe spojrzenie na miasto

W konkursie wzięli udział absolwenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia kierunków: Architektura i Urbanistyka na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Architektura Wnętrz na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 27 prac dyplomowych (13 prac ZUT i 14 prac z AS). Laureatów (zwyciężczynię i dziewięć osób wyróżnionych) wybrało jury w składzie Jarosław Bondar (architekt miasta), Wiesława Rabińska (dyrektor Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej), Michał Dębowski (miejski konserwator zabytków), Magdalena Grycko (ogrodnik miejski) i Sławomir Wunsch (przewodniczący Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej