– Zainteresowani mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze zwycięską koncepcją zagospodarowania placu Orła Białego, a także porozmawiać i przekazać swoje sugestie na temat ostatecznego kształtu tej przestrzeni – zapowiada Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

„Rozwiązania należy traktować elastycznie”

Taką dyskusję na temat zwycięskiego projektu zapowiedział Piotr Krzystek zaraz po tym, gdy okazało się, że praca spółki „Orłowski Szymański Architekci” zasypana została falą krytyki. Chodzi przede wszystkim o utrzymaniu na placu wielkiego parkingu oraz zrobienie z ulicy Tkackiej szlaku tranzytowego dla samochodów.

Teraz magistrat zapewnia, że opracowanie tak naprawdę daje jeszcze wiele możliwości w tym zakresie. Jak czytamy w komunikacie:

„Zaletą zwycięskiej koncepcji jest również to, że zaproponowane zagospodarowanie placu pozostawia dużą swobodę co do przeznaczenia pozostałej przestrzeni, w tym także dopuszczenia tam parkowania samochodów. Zaprezentowane na wizualizacjach rozwiązania dotyczące tej kwestii nie są obligatoryjne i należy je traktować elastycznie, z uwzględnieniem potrzeb różnych grup mieszkańców”.

Pozostało 88% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej