– Stanowczą postawą panie mi zaimponowały – komentuje Bogna Czałczyńska, pełnomocnik marszałka ds. kobiet i równego traktowania. Za pogardliwe traktowanie kobiet i wulgarne komentarze lokalny portal zganił też zarząd kołobrzeskiej PO.

Błyskotki w komentarzu i wulgarne wpisy na forum

Chodzi o prywatny portal miastokolobrzeg.pl. Określenia „błyskotki” portal użył w komentarzu na temat zastępczyń prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej (PO). W nawiązującym do komentarza materiale wideo dwaj dziennikarze: Robert Dziemba (właściciel portalu) i Piotr Rybczyński (dziennikarz Radia Kołobrzeg) dowcipkują sobie właśnie na temat dwóch wiceprezydentek: Moniki Foremnej-Pilarskiej i Ilony Grędas-Wójtowicz, podważają ich kompetencje, powołując się na rzekome opinie urzędników. O aferze z „błyskotkami” „Wyborcza” informowała w sobotę.

Rozmowa obu panów jest rubaszna. To zachęciło do niewybrednych komentarzy na temat pani prezydent i jej zastępczyń na forum portalu: „U nas na takie mówi się pani co ładnie pachnie i tyle”. „Niech zaproszą na drinka, impreza się rozkręci i kto wie, czy nad ranem nie będziemy na ty”. Jest też porada, by rozdawały kondomy ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonów – to reakcja na komentarze tych dwóch dziennikarzy, że nie znają nazwisk pań.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej