W niedzielę w kamieńskich lasach nadleśnictwa Gryfice polować chcą członkowie Koła Łowieckiego „Jeleń”. W piśmie wysłanym do burmistrza Kamienia Pomorskiego informują, że „wielkoobszarowe zbiorowe polowania na dziki” zorganizują jeszcze 19 i 26 stycznia.

CZYTAJ TAKŻE: Kolęda i krew. Masowe polowania na dziki na Białostocczyźnie

Inni też wyjdą polować

Na Facebooku na profilu Kołbaskowa można przeczytać, że „Wójt Gminy Kołbaskowo działając na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy Prawo Łowieckie, podaje do publicznej wiadomości informację o wielkoobszarowym polowaniu na dziki organizowanym przez Wojskowe Koło Łowieckie nr. 269 „Bażant” w Szczecinie. Polowanie odbędzie się 19 stycznia 2019 roku, w godzinach 8:00 – 16:00 na terenie obwodu łowieckiego nr 121.”

Na nieoficjalnym profilu gminy Dobra można przeczytać, że "Koło Łowieckie Jeleń Szczecin oraz Wojskowe Koło Łowieckie Bażant planują odstrzał dzików na terenie gminy Dobra. Polowanie odbędzie się w sobotę, 19 stycznia, w godz. 8-16. Ma to związek z zaleceniem Ministra Środowiska dotyczącym zorganizowania wielkoobszarowych polowań zbiorowych na dziki, jako strategii przyjętej w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF)".

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej