Fotografie, które publikujemy, otrzymaliśmy od stowarzyszenia Rowerowy Szczecin, które w piątkowe popołudnie prowadziło pierwszą część akcji „Bezpieczny i widoczny pieszy”. Chodzi w niej o wyeliminowanie najbardziej niebezpiecznego dla pieszych, nielegalnego parkowania, czyli bliżej niż 10 metrów od przejścia. Szerzej o tej akcji informowaliśmy w piątek w południe na szczecin.wyborcza.pl. Jej finałem będzie zablokowanie takiego parkowania w sąsiedztwie 30 szczecińskich przejść przy pomocy nowych parkingów rowerowych.

W piątek rowerzyści krążyli z balonami w rejonie ulic 5 Lipca, Bolesława Śmiałego, Mickiewicza, Gorkiego. To obrzeża Strefy Płatnego Parkowania i to w tym rejonie powszechne jest stawianie samochodu byle gdzie, bez oglądania się na bezpieczeństwo innych. Jak takie auta zasłaniają przejścia, widać na załączonych zdjęciach.

Projekt „Bezpieczny i widoczny pieszy – poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Szczecinie” został dofinansowany w 2018 roku z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej