Co się stało? Na Dworcu Głównym PKP w Szczecinie zegary z czasu letniego na czas zimowy przestawiono za wcześnie. Zmiana czasu powinna nastąpić w niedzielę 28 października - wskazówki należało przesunąć z godziny trzeciej na drugą. Na szczecińskim dworcu zmianę czasu wprowadzono już w sobotę rano. Donosi o tym TVN 24.

Po co pracownika fatygować w nocy

Jak informowali stację pasażerowie, taka sytuacja miała miejsce również w ubiegłym roku. Dlaczego tak się dzieje? Jak nieoficjalnie ustalił reporter TVN 24 Sebastian Napieraj – chodzi o to, że zegarów do przestawienia jest dużo, trzeba pozmieniać cały system, na dodatek wcześniejsze przestawienie zegarów za dnia powoduje, że nikogo nie trzeba już fatygować w nocy.

Co na to wszystko PKP?

- Ustalmy okoliczności krótkiego przestawienia zegarów w obrębie stacji Szczecin Główny - informuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. - Specjalny zespół ustali przyczyny dla których system nie zsynchronizował się z czasem podawanym przez satelity. To była wyjątkowa sytuacja. Wystąpiła pierwszy raz. . 

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej