Mecenas Sochański, niegdyś liberał, członek Unii Wolności, przez blisko 18 lat honorowy konsul Niemiec - od kiedy związał się z PiS cały czas zaskakuje swoimi wypowiedziami.

Sochański: Jestem przeciwny hodowaniu dzieci w probówkach

W wywiadzie udzielonym wszczecinie.tv (portal przeprowadza je ze wszystkimi kandydatami na prezydenta Szczecina) Sochański pytany był m.in. o jego stosunek do in vitro i dofinansowywanie tych zabiegów z budżetu Szczecina (taki postulat zgłasza Sławomir Nitras, kandydat Koalicji Obywatelskiej, Piotr Czypicki ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego oraz Dawid Krystek z SLD).

Kandydat PiS odpowiada: - Nie jestem zwolennikiem tej metody, przede wszystkim nie jestem zwolennikiem tego, by sprawami in vitro zajmował się prezydent miasta. Rodzenie dzieci to sprawa o wiele bardziej poważna niż kandydowanie na prezydenta

Później dodaje: - Jestem przeciwny hodowaniu dzieci w probówkach. Uważam, że o naszym życiu decyduje Stwórca i że lekarze, którzy chcą zarobić pieniądze nie powinni się za takie rzeczy zabierać, a tym bardziej nie powinni korzystać z pomocy samorządu.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej