Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe drogowo-kolejowym na linii Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie. Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 12.57. Pociąg relacji Szczecin Główny – Zielona Góra zderzył się z samochodem ciężarowym, który przewoził drewno. Ciężarówka została doszczętnie zniszczona, uszkodzeniu uległ także pociąg.

Nie żyje kierowca. Wielu rannych

Na miejscu zginął kierowca ciężarówki. Początkowo mowa była o sześciu rannych osobach. Szybko jednak liczba rannych wzrosła do 27. Wśród nich są także dzieci z Rzepina, które były na wycieczce.

- Poszkodowanych jest 28 osób, w tym jedna poniosła śmierć. Dwie osoby są w stanie ciężkim, pozostałe w stanie średnim. Są to urazy wielonarządowe oraz urazy kończyn - mówił na miejscu wypadku młodszy kapitan Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Wśród poszkodowanych są dzieci, które podróżowały pociągiem. Wszyscy ranni zostali odwiezieni do czterech szpitali: w Gryfinie, Zdunowie, Zdrojach oraz przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie helikopterem został przetransportowany najciężej ranny maszynista.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej