Wpisy na stronie „Autobusem po Szczecinie” na Facebooku pojawiają się od początku lutego tego roku. To już kilkanaście filmów, część zamieszczona jest także w serwisie youtube.com. Są zmontowane z różnych ujęć i pokazują pewien zestaw często zatrważających zachowań kierowców na szczecińskich ulicach. Obraz jest doskonałej jakości. Kamera umieszczona jest za przednią szybą autobusu.

Co się dzieje na ulicach

Najczęstsze grzechy to przekraczanie ciągłych linii. Na filmach widać, jak kierowcy wyprzedzający autobus przejeżdżają przez podwójną ciągłą. Są też sceny ze skrzyżowania przy Bramie Portowej. Auta wyprzedzają autobus, jadąc pasem dla jadących na wprost, później przejeżdżają przez buspas, zajeżdżają drogę kierowcy autobusu, a następnie (cały czas przekraczając ciągłe linie) przeskakują na prawoskręt w kierunku ul. 3 Maja.

Inne regularnie dokumentowane przewinienia? Zdarza się jazda na czerwonym świetle. I to w dodatku częściowo przez chodnik, a później przez przejście dla pieszych (tak jak na filmie zarejestrowanym na ul. Karola Miarki – kadr poniżej).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej