W piątek w sali senatu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego minister Jarosław Gowin wręczył rektorom szczecińskich uczelni symboliczne czeki.

Już niebawem duże zmiany?

Podczas piątkowego spotkania minister Gowin zapowiedział, że prace nad tzw. ustawą 2.0 (nową ustawą o szkolnictwie wyższym) weszły w decydującą fazę.

– W najbliższy wtorek zajmie się tym projektem Rada Ministrów, potem zostanie bezzwłocznie skierowany pod obrady Sejmu. Tak jak zapowiadałem, wszystko wskazuje na to, że 1 października 2018 roku, wejdą w życie nowe rozwiązania – mówił Gowin.

Tłumaczył również, dlaczego rząd postanowił dokonać kompleksowej reformy szkolnictwa wyższego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szczecińskie uczelnie tracą na reformie Gowina. Mam pomysł, jak to zmienić

– Z jednej strony zależy nam wszystkim na tym, żeby podnosić jakość kształcenia studentów i badań naukowych. Z drugiej strony ustawa przesiąknięta jest duchem wszystkich działań naszego rządu. Mam na myśli zasady zrównoważonego rozwoju. Dzisiaj jest tak, że najlepsze polskie uczelnie są w czwartej lub piątej setce uczelni świata. Nas to nie satysfakcjonuje. Każdemu z nas zależy, żeby najlepsze polskie uczelnie awansowały jak najwyżej w rankingach – wyjaśnił Gowin.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.