Rozdanie nagród za najlepsze prace inżynierskie, licencjackie i magisterskie w zakresie architektury oraz architektury wnętrz i krajobrazu odbyło się w piątek w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

– Ten konkurs pozwala nam spojrzeć na Szczecin na różne sposoby. To dla nas duża inspiracja. Mam nadzieję, że absolwenci, którzy wzięli udział w konkursie zwiążą się ze Szczecinem. Stoją dla nich otworem zarówno Urząd Miasta, jak i spółki miejskie – mówił do laureatów Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

CZYTAJ TEŻ: Są różne wizje Łasztowni i Międzyodrza, nie tylko zwycięska. Gorsze? Lepsze? Oceńcie sami [WIZUALIZACJE]

Było z czego wybierać

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 30 prac dyplomowych wykonanych w 2017 roku. Wszystkie dotyczyły Szczecina. 18 prac nadesłano z kierunku Architektura i Urbanistyka ZUT, 3 prace z kierunku Architektura Krajobrazu ZUT i 9 prac z kierunku Architektura Wnętrz Akademii Sztuki. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Wiesława Rabińska (dyrektor Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej), Anna Nawacka-Górzeńska (dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta), Małgorzata Gwiazdowska (miejski konserwator zabytków), Magdalena Grycko (ogrodnik miejski) i Sławomir Wunsch (przewodniczący Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej). W konkursie można było zdobyć nagrodę główną (4 tys. zł) i jedno z ośmiu wyróżnień (po 2 tys. zł).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej