Teatr Kana przygotowuje premierę spektaklu „ Brudło z Wąchabna” Weroniki Fibich, który będzie pokazywany w Szczecinie, ale premierę zaplanowano 26 stycznia w wiejskiej sali im. Tomasza i Walentego Brudło w Wąchabnie. Rzecz o poszukaniu tożsamości, śledztwo zrealizowane w ramach Akademii Teatru Alternatywnego.

Teatr Współczesny rozpoczyna cykl czytań dramatów „Goście, goście!”, który przybliżać będzie dramaturgię sąsiadów, w pierwszym sezonie – Ukraińców. Na początek „ Dzienniki Majdanu” Natalii Worożbyt w reż. Grzegorza Jaremko. Spisywane na gorąco relacje uczestników protestów na kijowskim Majdanie. 29 stycznia w Teatrze Małym o godz. 19. Po czytaniu – dyskusja. Bilety 5 zł.

CZYTAJ TEŻ: Na początek wszystko co powinniście wiedzieć o Majdanie i seksfeminizmie

10 lutego w Operze na Zamku premiera „ Cosi fan tutte” opery buffa Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dwaj panowie postanawiają wystawić na próbę wierność swoich ukochanych. – Ta opowieść jest badaniem: czym naprawdę jest miłość, na czym tak naprawdę opiera się związek między ludźmi – mówi reżyser Jacek Papis, który przeniósł bohaterów w lata 50 XX w. Za pulpitem dyrygenckim – Jerzy Wołosiuk. Ceny biletów 40-100 zł (premiera), 30-80 zł (pozostałe spektakle).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej