Co jest grane 24

12090 imprez dziś
Do poczytania
 • „Najpiękniejsze fajerwerki ever” zwycięzcą konkursu na scenariusz nowej wersji „Przypadku” Kieślowskiego

  „Najpiękniejsze fajerwerki ever” zwycięzcą konkursu na scenariusz nowej wersji „Przypadku” Kieślowskiego

  KINO

  W piątek 29 lipca podczas Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu poznaliśmy zwycięzców konkursu scenariuszowego, zorganizowanego przez Telewizję Kino Polska, Studio Filmowe TOR, Studio Munka-SFP i Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Zanussiego wybrało tekst „Najpiękniejsze fajerwerki ever” autorstwa Aleksandry Terpińskiej.

Nie przegap!
 • Silvio Monti. Krajobrazy twarzy

  Silvio Monti. Krajobrazy twarzy

  wystawa

  Wystawa "Krajobrazy twarzy" w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie jest pierwszą w Polsce prezentacją prac Silvio Montiego, wszechstronnego włoskiego artysty zajmującego się malarstwem, rzeźbą oraz instalacjami artystycznymi. Géza Szőcs, węgierski poeta i polityk, tak pisze o jego twórczości: „Nie jest naszą sprawą decydować, czy Silvio Monti to tylko malarz, czy może również rzeźbiarz. I tak podjęcie decyzji mogłoby okazać się zbyt trudne. Bez wątpliwości możemy jednak powiedzieć, że jego malarstwo charakteryzuje spojrzenie, siła i postawa rzeźbiarza”. Silvio Monti urodził się w 1938 roku w Borgomanero we Włoszech. Na rozwój jego osobowości twórczej wpływ mieli polscy akademicy i artyści – Monti uczestniczył w zajęciach organizowanych przez Społeczność Akademicką Uniwersytetu Stefana Batorego w Londynie, gdzie był uczniem m.in. Mariana Bohusza-Szyszki. Kształcił się również w atelier Oskara Kokoschki. Mieszkał i tworzył w Londynie, Paryżu, Brukseli, Wiesbaden, Dublinie, Bayreuth i Rzymie. Ostatecznie osiadł w Varese, gdzie do dziś żyje i prowadzi intensywną twórczą działalność. Wystawa "Krajobrazy twarzy" Silvio Montiego została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Iluzja 2

  Iluzja 2

  akcja

  Ocena 3/6

  Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną CZTEREJ JEŹDŹCY. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Gdzie jest Dory?

  Gdzie jest Dory?

  animowany

  Ocena 4/6

  Kiedy Dory mawiała „mówi się trudno i płynie się dalej” w nagrodzonym Oscarem filmie „Gdzie jest Nemo”, raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka – chociaż pewnie i tak by zapomniała... Tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?

Tematy ważne dla Szczecina
Tematy
Miejsca
Ludzie
Edukacja
Praca
Nieruchomości w Szczecinie